NNW dla właścicieli pojazdów mechanicznych

W ofercie każdego towarzystwa ubezpieczeniowego znajdują się ubezpieczenia komunikacyjne. Wśród tych ubezpieczeń wyróżnić można obowiązkowe i dobrowolne. NNW komunikacyjne należy do drugiej kategorii ubezpieczeń. Zobaczmy, co oferuje to ubezpieczenie.

NNW dla właścicieli pojazdów mechanicznych

Polisa, która chroni zdrowie i życie

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków chroni przed następstwami nieszczęśliwego wypadku zarówno kierowcę jak i pasażerów. W przypadku NNW komunikacyjnego odszkodowanie może zostać wypłacane, gdy nieszczęśliwy wypadek miał związek z ruchem pojazdu. Wykupienie polisy NNW i otrzymanie odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego ma przynajmniej częściowo zrekompensować uszczerbek na zdrowiu odniesiony w nieszczęśliwym wypadku. Odszkodowanie może zostać wypłacone za wypadek, który miał miejsce podczas:

  • wsiadania lub wysiadania z pojazdu;
  • naprawiania zepsutego pojazdu na trasie;
  • przebywania w pojeździe podczas zatrzymania lub postoju;
  • załadunku lub rozładunku przyczepy bezpośrednio połączonej z samochodem.

Liczba osób, które są objęte ubezpieczeniem NNW zapisana jest w dowodzie rejestracyjnym. Oznacza to, że jeśli samochodem podróżowało więcej pasażerów, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.

Jak wysokie odszkodowanie zostanie wypłacone?

W dużym stopniu wysokość odszkodowania za nieszczęśliwy wypadek mający związek z ruchem pojazdu uzależniona jest od sumy ubezpieczenia. Warto jednak wiedzieć, że odszkodowania z tytułu polisy NNW wypłacane są przez towarzystwa ubezpieczeniowe procentowo. O wysokości odszkodowania decyduje więc zarówno suma ubezpieczenia, jak i wielkość procentu. W sytuacji, gdy zostaje zgłoszone roszczenie z tytułu NNW towarzystwo ubezpieczeniowe mnoży sumę ubezpieczenia przez procent uszczerbku na zdrowiu , który jest ustalony w tabeli. Na zgłoszenie szkody z polisy NNW najczęściej jest 7 dni od dnia, w którym miał miejsce wypadek. Osoby, które otrzymały odszkodowanie z polisy NNW, a posiadają ubezpieczenie AC, również mogą uzyskać odszkodowanie od swojego ubezpieczyciela.

NNW komunikacyjne to polisa, którą warto mieć.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-nnw/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *